Priorytetem w treningu kulowymi odważnikami Kettlebell (HardStyle) jest rozwój Siły funkcjonalnej, ponieważ to silny mięsień jest wytrzymały, a nie odwrotnie. Ogromny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo i zdrowie kręgosłupa, metodyka nauczania jest obecna w wielu programach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych na świecie. Trening „czajnikami” to przede wszystkim Siła funkcjonalna, ale też pozostałe elementy, jak: szybkość, wytrzymałość, sylwetka. 

Zaczynając trening odważnikami poznajemy teorię, a przede wszystkim zastosowane i sprawdzalne w praktyce takie zagadnienia jak:  prawidłowa postawa, oddech siły, odwrócona mechanika ćwiczeń i wiele innych.

Trening Kettlebell, prócz wymienionych atutów oferuje także: profilaktykę wad postawy,redukcję tkanki tłuszczowej, wzmocnienie organizmu. 

„Kulkami” trenują nie tylko panowie ale i z równym powodzeniem ćwiczą panie, które przekonują się o tym, że trening wolnym ciężarem nie oznacza utarty kobiecej sylwetki. 

KETTLLEBELL…dla SIŁY I ZDROWIA!!!

  1. Instruktor HKC (HardStyle Kettlebell – RKC: 2011 r.).
  2. Instruktor organizacji Strong First Level 1 (Kettlebell, 2014 – 2016 r.).
  3. Instruktor Kettlebell – Stowarzyszenie Progress.

Kulowymi odważnikami Kettlebell trenuję nieprzerwanie od 2010 roku, ten rodzaj ćwiczeń traktuję jako równoważny z treningami Walki Wręcz, gdzie jedna dziedzina wpływa na rozwój drugiej.

Równie poważnie traktuję trening ciężarem własnego ciała, bowiem to własny ciężar ciała mam stale przy i na sobie, więc pierwszym ciężarem, który jest punktem wyjścia do jakichkolwiek ćwiczeń z innymi obciążeniami jest właśnie Twoje ciało. 

Jako trening uzupełniający wymienionych tutaj form aktywności fizycznej, stosuję m.in. ćwiczenia, tzw. „maczugami” czyli Clubbells, które dla mnie osobiście są doskonałym dopełnieniem kettlebell.