Krzysztof Drąg

Asystent Instruktora

Brief info

W wieku 12 lat rozpocząłem treningi Karate. Następnie przez 5 lat trenowałem Aikido otrzymując stopień 2 KYU, jednak czułem, że sztuki walki nie są do końca tym czego oczekiwałem. Brakowało mi w nich „realizmu”. Szukając dalej rozpocząłem treningi Brazylijskiego Jiu Jitsu. Po kolejnych 2 latach treningów BJJ (głównie w parterze) postanowiłem spróbować systemu walki, który nie jest sportem. We wszystkich sztukach walki, które praktykowałem brakowało mi odniesienia do „realnego zagrożenia na ulicy”. Mimo tego, że nauczyłem się wielu przydatnych technik nie miałem pojęcia jak się zachować podczas sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego, bądź osób mi bliskich. Do moich oczekiwań pasował już tylko jeden system walki wręcz - Krav Maga. Postanowiłem przyjść na pierwszy darmowy trening i sprawdzić czy tego właśnie szukałem. Okazało się, że był to strzał w 10-tkę! Już na pierwszym treningu byłem zafascynowany sposobem prowadzenia treningów i podejścia do nich. W szczególności nie mogłem wyjść z podziwu nad umiejętnościami walki, precyzji i siły Marcina Kaszka, który prowadział sekcję Krav Maga w Sczecinie. Dodatkowo za uczęszczaniem na treningi Krav Maga przemawiała do mnie wszechstronność, realizm oraz nauka obrony przed napastnikiem uzbrojonym m.in. w nóż, pałkę lub broń palną.

Krav Maga to nie walka na punkty, to nie przekonanie kto jest lepszy. To nauka umiejętności przetrwania w sytuacji ekstremalnego zagrożenia zdrowia lub życia. Tu nie ma zasad, reguł i fauli. Jeśli ktoś zaatakuje Ciebie lub kogoś z Twoich najbliższych to ciężko doszukiwać się zasad fair play. Oczywiście zawsze staramy sie unikać konfrontacji, ale jeśli już nie ma wyjścia, to walczymy na całego. Tego własnie szukałem! W sekcji Krav Maga Szczecin trenuję od 2013 roku. Doskonaląc swoje umiejętności uczestniczyłem w seminariach i obozach organizowanych przez Lubuskie Centrum Walki Krav Maga pod przewodnictwem Dariusza Walusia.

Jako uzupełnienie walki wręcz, kilka lat temu zacząłem trenować odważnikami Kettlebell pod okiem Instruktora Kettlebell Marcina Kaszka. Trening ten jest świetnym uzupełnieniem zwłaszcza pod kątem siły funkcjonalnej i wytrzymałości. Ponadto odbyłem szkolenia w Centrum Szkoleniowym "European Security Academy" - Krav Maga Urban Extreme oraz z posługiwania się bronią palną krótką i długą, strzelania dynamicznego i bojowego.

Asystent instruktora

Poza treningami Krav Maga i Kettlebell moją wielką pasją są podóże i strzelectwo taktyczno-bojowe. Kocham stare pieski, które z wyjątkiem treningów wszędzie ze sobą zabieram :)