Marcin Kaszek

Instruktor

Brief info
  • Instruktor Zachodniopomorskiego Centrum Walki Krav Maga (2010 r.),
  • Instruktor HKC (HardStyle Kettlebell – RKC: 2011 r.),
  • Instruktor organizacji Strong First Level 1 (Kettlebell, 2014 - 2016 r.),
  • Instruktor Samoobrony (uprawnienia państwowe),
  • Instruktor Survivalu (uprawnienia państwowe).

Izraelski System Walki Wręcz Krav Maga trenuję nieprzerwanie od 20 lat (wcześniej: Ju-Jitsu, amatorsko Boks, Kick-Boxing, sporty siłowe) z tym samym nastawieniem – stałego przełamywania samego siebie. Jestem pierwszym wychowankiem Dariusza Walusia Szefa wyszkolenia Lubuskiego Centrum Walki Krav Maga.

Przeżyłem szereg staży/seminariów i szkoleń o wszechstronnej tematyce i o zróżnicowanym stopniu trudności. Kolejnym osobistym krokiem samorozwoju w tej dziedzinie było rozpoczęcie prowadzenia treningów w Sekcji Krav Maga Szczecin co jeszcze bardziej wpłynęło na szerszy kąt spojrzenia na „System” ponieważ: „Nauczając innych – sam się uczysz.” Nauczam innych tak jakbym sam chciałbym być nauczany, stąd nieustannie towarzyszy mi pasja, zarówno do swoich – osobistych treningów jak i tych, które prowadzę, stąd stałe doskonalenie: Wiedzy, Umiejętności i Metodyki. Podejmowałem w swoim życiu świadome wybory związane ze swoim rozwojem treningowym, także w życiu zawodowym, gdzie w różnych sytuacjach mogłem osobiście przekonać się o tym, że Krav Maga była optimum, a mianowicie praca w Ochronie (głównie obsługa imprez masowych, w tym: mecze, koncerty, etc.), kilkuletni etat w formacji uprawnionej do używania ŚPB (środki przymusu bezpośredniego), staż wojskowy w wojskach aeromobilnych). Szereg nabytych tam doświadczeń i wiedzy oraz wyciągnięte z nich wnioski pozwoliły mi jeszcze bardziej udoskonalić metodykę zajęć.

Swoje życie postanowiłem spożytkować na samorozwoju i zgłębianiu wszechstronnej wiedzy. Z wykształcenia jestem Politologiem (specjalizacja: Bezpieczeństwo Narodowe) co wpłynęło na wybór ścieżki zawodowej, w której zajmuję się sprawami z dziedziny obronności i ochrony informacji.

Prócz studiów magisterskich, ukończyłem także dwa kierunki studiów podyplomowych:
1. Pedagogiką.
2. Doradztwo zawodowe. Poza treningami pasjonuję się: Historią, szeroko pojętym rozwojem osobistym, zdrowym odżywianiem.
3. W życiu prywatnym jestem spełniającym się Mężem i Ojcem, a swoim najbliższym uświadamiam to, że choć otaczający nas świat ma do zaoferowania wiele dobrego, to niestety potrafi też pokazać i swe ciemne oblicze w postaci różnych zagrożeń i jeśli owa świadomość jest rozwijana, to pozwala na uniknięcie bez uszczerbku na zdrowiu większości z nich...potrafię w swej codzienności pogodzić tak wiele, ponieważ upór i żelazna konsekwencja są cechami, które wzmacniam w postaci stale podnoszonych poprzeczek na treningach.

Instruktor

umów się na zajęcia