Zajęcia z Krav Magi dla młodzieży i dorosłych przybierają różny format w zależności od od tematyki treningu i zaawansowania uczestników.

Oto przykładowy opis zajęć z Krav Maga dla dorosłych i młodzieży:

  1. Rozgrzewka: Zajęcia zazwyczaj rozpoczynają się rozgrzewką, która ma na celu przygotowanie ciała do aktywności fizycznej. Może obejmować jogging, skakanie, rozciąganie i inne ćwiczenia ogólnorozwojowe.
  2. Techniki samoobrony: Na zajęciach Krav Maga uczestnicy będą uczyć się różnych technik samoobrony, które obejmować będą uderzenia, kopnięcia, blokady, obezwładnienia i uniki. Instruktorzy będą pokazywać i wyjaśniać techniki, a następnie uczestnicy będą uczyć się ich praktycznego zastosowania w parach lub grupach.
  3. Trening siłowy i kondycyjny: Krav Maga wymaga dobrej kondycji fizycznej, dlatego część zajęć może być poświęcona treningowi siłowemu i kondycyjnemu, jednak nigdy nie poświęcamy na to całych zajęć. Taki trening głównie polega na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, treningu siłowym przede wszystkim z wykorzystaniem własnego ciała.
  4. Sytuacje rzeczywiste: Krav Maga skupia się na przygotowaniu uczestników do rzeczywistych sytuacji, dlatego część zajęć może być poświęcona treningowi w różnych scenariuszach. Mogą to być ataki nożem, pałką, zagrożenie z użyciem broni palnej, napady z użyciem siły fizycznej itp. Uczestnicy będą trenować, jak reagować w takich sytuacjach, rozwijać świadomość otoczenia i podejmować szybkie decyzje.
  5. Trening umysłowy: Krav Maga to nie tylko trening fizyczny, ale również mentalny. Na zajęciach może być poświęcona uwaga na rozwijanie pewności siebie, kontrolowania stresu, koncentrację i szybkie podejmowanie decyzji.
  6. Sparring kontrolowany: Na bardziej zaawansowanych zajęciach Krav Maga uczestnicy mogą mieć okazję do treningu w kontrolowanym sparringu. To pozwala na praktyczne zastosowanie technik w dynamicznych sytuacjach, ale z odpowiednią ostrożnością i bezpieczeństwem